21.03.2018

Jak fajnie urządzić salon?

Sposób urządzenia salonu w dużej mierze zależy od jego wielkości oraz charakterystyki przeznaczenia. Z całą pewnością jednak musi zapewniać komfort i wygodę przyjmowanym gościom i domownikom.

 

Do małych wnętrz

 

Do niezbyt pokaźnych salonów doskonale sprawdzą się znane wszystkim meblościanki, które nie tylko zajmują mało miejsca, ale także są niezwykle pojemne. Znajdzie się w nich miejsce nie tylko na małą biblioteczkę, ale także na telewizor czy oprawione w ramki zdjęcia. W każdym salonie niezbędny jest kącik do odpoczynku, gdzie można usiąść i przyjąć gości kawą. Przy małych wnętrzach obok rozkładanej sofy bądź kanapy dobrze będą wyglądały pufy, do których będzie można włożyć pościel czy poduszki.

 

Harmonijna całość

 

Niezbędne w salonach są meble wypoczynkowe. Rozkładana sofa dwuosobowa sprawdzi się nie tylko jako miejsce do siedzenia, ale także do przenocowania gości. Niepotrzebna jest duża ilość miejsca w pomieszczeniu. Odpowiednie ustawienie mebli sprawi, że z leżanki będzie można bez problemu korzystać w wyjątkowych sytuacjach. Uspokajający klimat można stworzyć za pomocą ciekawego oświetlenia lamp stojących. Na wolnej ścianie można zawiesić duże lustro, które powiększy optycznie pomieszczenie. Umieszczając na szafkach i regałach donice z roślinami, stworzymy efekt przytulności i romantyczności.

 

W trakcie urządzania salonu warto pamiętać o harmonii kolorów i stylu. Jeśli decydujemy się na nowoczesny wygląd, to lepiej nie stosować staroświeckich dodatków. Odcienie mebli i ścian powinny ze sobą współgrać i należeć do barw uspokajających, dzięki czemu będzie można cieszyć się chwilą odpoczynku w każdym momencie.