21.03.2018

Pomysł na aranżacje pokoju dziennego

Wiosna już wkrótce zagości za naszymi oknami, warto więc przygotować pokój dzienny na jej nadejście. Zmiana aranżacji powinna być obowiązkowa obok pozimowych porządków.

Dominujące kolory

Warto wzbogacić pomieszczenie o wiosenną kolorystykę. Niech przeważają różne odcienie zieleni i brązu. Jeśli planujesz wymianę mebli, możesz zdecydować się na jasnozieloną, rozkładaną sofę. Zadanie doskonale spełni też kapa lub narzuta. Możesz zdecydować się na różnokolorowe poduszki z kwiecistymi motywami czy frędzlami przypominającymi wschodzące pędy. Niezastąpione będą też różnego rodzaju przezroczyste szkła, które postawisz na drewnianych stolikach i regałach. Doskonale sprawdzą się zarówno jako wazony, jak i samodzielne dodatki podkreślające wiosenny wystrój pokoju.

Kwiaty i dodatki

Rośliny doskonale komponują się z kraciastym motywem oraz dodatkami luźno rozmieszczonymi w całym pomieszczeniu. Kratę można przemycić w postaci dywanu rozłożonego pod sofą lub stolikiem. Może to być także specjalna podpora pod pnącza, która może stanowić idealne urozmaicenie jednolitych ścian zamiast obrazów. Całość może zwieńczyć duże lustro w zielonej oprawie, które sprawi, że pokój wyda się większy. Jeśli odbicie zostanie skierowane na półkę z roślinami, otrzymamy efekt ukrytej oranżerii w środku pomieszczenia.

Zieleń w połączeniu z delikatnym drewnem i motywem kraty to wybór idealny na tę wiosnę. Sprawdzi się zarówno przy małych, jak i dużych wnętrzach. Umiejętne manipulowanie obrazem odbitym w lustrach może optycznie powiększać lub też pomniejszać i ocieplać pomieszczenie.